Dlaczego Kanada to dobry wybór?

Każdego roku wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Kanady w celach zarobkowych. Znajomość języka międzynarodowego wystarczy do tego, aby nie mieć żadnych problemów z porozumiewaniem się. Kraj ten jest bardzo zróżnicowany pod wieloma względami, wobec czego każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Kanada ma ogromną powierzchnię, jest wysoko rozwiniętym krajem, pełnym atrakcji.

miasto w Kanadzie Toronto

Czy Kanada to dobry wybór?

Kanada znana jest ze swojej pięknej fauny i flory, niesamowitych parków narodowych. Miłośnicy natury z pewnością będą zachwyceni, jest to kraj obfitujący w atrakcje turystyczne. Ma powierzchnię aż kilkunastokrotnie większą od Polski. Jednym z priorytetów Kanady jest ochrona dzikiej przyrody, a dzięki stosunkowo niewielkiej liczbie mieszkańców możliwe stało się zachowanie pierwotnej roślinności. Nie brakuje akwenów morskich, miejsc do uprawiania najróżniejszych aktywności, pięknych widoków, rozwiniętych metropolii. Można liczyć na przestrzeń i błogi spokój, odetchnąć pełną piersią świeżym powietrzem, poczuć wolność i jedność z naturą. Zdecydowana większość mieszkańców zasiedla trzy największe aglomeracje kanadyjskie, a odległości od miast są ogromne. Samo podróżowanie autostradą, bez korków ulicznych, w otoczeniu różnorodnej roślinności jest czystą przyjemnością. W miastach oczywiście tętni życie, oferta kulturalna jest bogata i różnorodna. O Kanadyjczykach mówi się, że są bardzo sympatyczni, otwarci i pomocni. Kanada jest państwem wielokulturowym, gwarantującym wolność słowa i wyznania, poszanowanie praw.

Jak to jest z tą pracą w Kanadzie?

Praca w Kanadzie to marzenie wielu osób, można liczyć na wysokie zarobki, mnogość atrakcyjnych ofert. Kraj ten ma ogromną powierzchnię i jest bardzo dobrze rozwinięty, nawet obcokrajowcy nie mają większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Jeżeli ma się dobre wykształcenie, doświadczenie i kwalifikacje, to będzie się atrakcyjnym kandydatem w oczach potencjalnego pracodawcy. Łatwo można znaleźć zatrudnienie w usługach IT, przemyśle drzewnym/wydobywczym. Będąc fachowcem, kanadyjski rynek pracy stoi otworem, znajdzie się zatrudnienie w wielorakich zawodach specjalistycznych. Pracy w Kanadzie warto szukać w ramach programu IEC, na stronach JobBank.gc.ca i Craiglist. Warunki pracy są najczęściej elastyczne, można liczyć na ustalenie wielu indywidualnych kwestii z pracodawcą. Stawki godzinowe ustalane są na poziomie lokalnym, ich wysokość zależy w dużym stopniu od prowincji, w której chce się pracować.

Jeżeli znalazło się już interesującą posadę, nie pozostaje nic innego jak stworzyć odpowiednie dokumenty aplikacyjne. Potrzebne będzie CV, czyli kanadyjskie resume i list motywacyjny. W kanadyjskim odpowiedniku CV / Resume, więcej - ResumeMeet.com, podaje się imię i nazwisko, tyle danych osobowych w pełni wystarczy. Nie można oczywiście zapomnieć o danych kontaktowych, podsumowaniu zawodowym, powodu aplikowania do danej firmy i na konkretne stanowisko pracy. Trzeba też napisać o swoich umiejętnościach twardych i miękkich. W resume zaleca się zawrzeć informacje o pełnionych obowiązkach i największych sukcesach zawodowych. Istotne będzie to, aby dokument nie był zbyt długi, wystrzegać należy się elaboratów.
Miejsce na komentarz:
Podpis:
 
= (oblicz wynik)

Życie i praca w Kanadzie i mocne Resume

Praca w Kanadzie

Dlaczego warto rozważyć emigrację i życie w Kanadzie? Styl i poziom życia w Kanadzie i ułatwienia dla Europejczyków.


Rynek mieszkań w czasach Covid-19

Rynek mieszkań w czasach Covid-19

Trudne czasy dla osób które rozważały zakup mieszkania - banki zaostrzają politykę kredytową.


Koronawirus (COVID-19) wywrócił rynek pracy!

Koronawirus (COVID-19) wywrócił rynek pracy!

Duże zmiany na rynku pracy, zamiast podwyżek pensji mamy obniżkę lub zamrożenie wynagrodzenia.


Praca w handlu / oferty pracy

Praca w handlu

Praca w handlu praca dla osób które nie posiadają kierunkowego wykształcenia.


Osoby bezrobotne z wyboru

Bezrobocie z wyboru

Czy da się żyć na garnuszku państwa?