Data publikacji: 09.11.2018

Nie robić NIC! Z zasiłków ŻYĆ!

Trudno zrozumieć osoby zdolne do pracy które na własne życzenie nie są aktywne zawodowo. Osoby dla których brak pracy, stałego dochodu wynikającego z zarobkowania (nie mylić z zasiłkami) stało się receptą na jakieś tam życie.

czas na pracę - warto aktywizować się zawodowo


Taka postawa nie wróży niczego dobrego dla bezrobotnego ale też w pewien sposób traci rodzimy rynek pracy (słyszymy że są braki w kadrach, pracodawcy ratują się pracownikami z zagranicy m.in. z Ukrainy). Oczywiście nie każdy bezrobotny chce być po za rynkiem pracownika, oczywiście takie osoby należy wspierać programowo, stworzyć im prostą drogę rozwoju zawodowego po przez skuteczną aktywizację w ramach szkoleń - szkolenia oczywiście powinny być konsultowane z pracodawcami.

Zdaję sobie sprawę że z osób które nie posiadają nawet zawodowego wykształcenia trudno będzie w krótkim czasie w ramach szkoleń uzyskać dobrych fachowców w wymagającej branży. Problem stwarzają również sami bezrobotni, nie podejmują prób dokształcania się na własną rękę i tym samym nie chcą pracować w innych zawodach, co niewątpliwie nie pozwala wyrwać się ze stanu bezrobocia.

Trzeba im uświadomić, że nawet aktywnie pracujący zawodowo ludzie, ciągle powiększają swoją wiedzę, i zdobywają nowe uprawnienia pozwalające do wykorzystania ich przez pracodawcę. Coraz częściej można zaobserwować, inwestowanie w pracownika na rynku pracy, zwłaszcza oddanego i lojalnego, który już się w niej sprawdził.

Sam problem braku rąk do pracy jest obecnie umiarkowany, ale to się zmieni, będzie brakowało rąk do pracy, a to za sprawą odchodzenia na wcześniejszą emeryturę, braku nowych pracowników z Ukrainy (możliwa migracja do Niemiec - już nasz sąsiad wprowadza ułatwienia dla pracowników z poza Unii).

Źle jest skonstruowany system staży oraz prac interwencyjnych, ale o tym mało się mówi, nie ma nad tym systemem odpowiedniej kontroli. Stracony czas, przecież w tym okresie osoby aktywowane mogą zdobyć niezbędne doświadczenie, oraz zaznaczyć swoje miejsce i istnienie w danym zawodzie.

Często nawet pracodawcy, zatrudniają swoich stażystów, gdyż ci zaprezentowali się z dobrej strony, lub wykonali swoją pracę solidnie. Tak właśnie, nawet poprzez staż czy praktyki szkolne, możemy sobie zagwarantować dobrą pracę na wybranym przez nas stanowisku, wystarczy tylko chcieć.
Miejsce na komentarz:
Podpis:
 
= (oblicz wynik)


2019-03-14   xyz
Jak się ma majątek to nie problem można coś wynająć, coś sprzedać, latem dorobić np. zbierając runo leśne i tak do przodu.
2018-12-10   sceptyk
Ja się zastanawiam co będzie się działo z naszymi emeryturami, bo przecież dzieci nie rodzi się tyle co miało się rodzić efekt 500+ to większe wydatki, ale z tego co dzisiaj już wiadomo, urodzeń jakoś znacząco nie przybywa, i jeszcze ten obniżony wiek emerytalny będzie zbierał żniwo już za 20 lat, kasa ZUS może być pusta (wszystko na to wskazuje że tak będzie) i co wtedy??? Podatki do góry ??? A kto będzie pracował za 2 - 3 tys. ???

Życie i praca w Kanadzie i mocne Resume

Praca w Kanadzie

Dlaczego warto rozważyć emigrację i życie w Kanadzie? Styl i poziom życia w Kanadzie i ułatwienia dla Europejczyków.


Rynek mieszkań w czasach Covid-19

Rynek mieszkań w czasach Covid-19

Trudne czasy dla osób które rozważały zakup mieszkania - banki zaostrzają politykę kredytową.


Koronawirus (COVID-19) wywrócił rynek pracy!

Koronawirus (COVID-19) wywrócił rynek pracy!

Duże zmiany na rynku pracy, zamiast podwyżek pensji mamy obniżkę lub zamrożenie wynagrodzenia.


Praca w handlu / oferty pracy

Praca w handlu

Praca w handlu praca dla osób które nie posiadają kierunkowego wykształcenia.


Osoby bezrobotne z wyboru

Bezrobocie z wyboru

Czy da się żyć na garnuszku państwa?