Data publikacji: 03.01.2019

Jeszcze są oferty pracy w handlu!

Nie wszędzie z pracą w handlu jest tak kolorowo jak w dużych aglomeracjach miejskich. Ale to prawda czasem wystarczy ruszyć się kilkadziesiąt kilometrów dalej a możemy liczyć na zatrudnienie choćby w handlu jako sprzedawca.

dziewczyna z siatkami z zakupami


Oczywiście nie będą czekały na Was płace zachodnio-europejskie i nawet nie z przedziału polskiej średniej krajowej(chociaż z braku chętnych do pracy te stawki godzinowe będą się zbliżały do poziomu średniej krajowej), na dzień dzisiejszy, niestety jeszcze wiele wody upłynie w Wiśle zanim zrównamy się z obecnym poziomem zarobków choćby z naszym zachodnim sąsiadem Niemcami, może wtedy pensje w handlu pójdą w górę.

Jest obawa że w przyszłości i to w nie tak odległej, tradycyjny sprzedawca, osoba podająca produkty i zliczająca je na kasie zostanie zastąpiona w pełni zautomatyzowanym systemem sprzedaży. Wiem to trochę brzmi jak samospełniająca się przepowiednia wybitnego polskiego pisarz i wizjonera Stanisława Lema. Wielkie sieci handlowe już od dawna testują i wdrażają takie rozwiązania, pewnie nie raz korzystaliście z samoobsługowej kasy m.in. robiąc zakupy w Tesco, Auchan, Ikea.

W USA w pełni zautomatyzowaną sprzedaż już wdraża wielki potentat handlowy Amazon, istnieje już kilka w pełni bezobsługowych placówek. Czy taka przyszłość czeka całą branżę handlową? Przekonamy się zapewne za 2, 3 dekady. Ale na dzień dzisiejszy wydaje się że czynnik ludzi musi być obecny w handlu i to w dużym procencie.

Puki co sprzedawca potrzebny od zaraz. Więc przejdźmy do kolejnego rozdziału, i zadajmy pytanie. Gdzie jest praca i ile za to płacą.

Zrobiłem mały rekonesans w najbliższej okolicy i sukces, jest praca, można śmiało aplikować.

Co mi zaoferowano w Auchan:

  1. stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (niepełny wymiar etatu: 7/8, 3/4, 5/8, 1/2, 2/5, 3/8, elastyczne godziny pracy i możliwość pracy w weekendy) - ooo....nnniiiieeee a gdzie pełen etat?
  2. szkolenia itd. - pewnie z obsługi kasy;
  3. prywatna opieka zdrowotna - bo chyba na NFZ połowa etatu się nie łapie ????? muszę to sprawdzić;
  4. dofinansowanie do obiadów i wypoczynku - wow, to już coś;
  5. bony świąteczne i karta multisport - biorę przyda się :);

Zarobki w Auchan (Warszawa), tak wiec dotarłem do osoby która twierdziła że pracuje na 7/8 etatu i zarabia około 1700-1800 zł. mies. (zależy od wielkości dodatków do podstawy). Co wy na to? Czy wysokość poborów Was zaskoczyła? Już wiem skąd ten pakiet dopłat do obiadu i wypoczynku.

Pozostało mi przejść się po dziale odzieżowym i sportowym może kokoś szukają do sprzedaży rowerów, w końcu miałem ich kilka i znam się co nieco na dwóch kółkach.
Miejsce na komentarz:
Podpis:
 
= (oblicz wynik)


2019-01-11   pati
Do Justyny, w Biedronce pracujemy za najniższą krajową, pracy jest dużo bym powiedziała pracujemy za dwóch, też mi się obiło o uszy o pensji 3800 brutto ale tych podwyżek tyle że podnieśli najniższą krajową i tyle.
2019-01-04   Justyna
To zależy 1800 dla singla który wynajmuje mieszkanie i sam sobie musi ugotować minimalna to pensja żeby przeżyć, chociaż niektórzy potrafią radzić sobie w życiu z mniejszym uposażeniem. Fakt jak na Warszawę zarobki mogłyby być wyższe, z tego co słyszałam w Biedronce więcej płacą, ale czy to tylko plotki.

Życie i praca w Kanadzie i mocne Resume

Praca w Kanadzie

Dlaczego warto rozważyć emigrację i życie w Kanadzie? Styl i poziom życia w Kanadzie i ułatwienia dla Europejczyków.


Rynek mieszkań w czasach Covid-19

Rynek mieszkań w czasach Covid-19

Trudne czasy dla osób które rozważały zakup mieszkania - banki zaostrzają politykę kredytową.


Koronawirus (COVID-19) wywrócił rynek pracy!

Koronawirus (COVID-19) wywrócił rynek pracy!

Duże zmiany na rynku pracy, zamiast podwyżek pensji mamy obniżkę lub zamrożenie wynagrodzenia.


Praca w handlu / oferty pracy

Praca w handlu

Praca w handlu praca dla osób które nie posiadają kierunkowego wykształcenia.


Osoby bezrobotne z wyboru

Bezrobocie z wyboru

Czy da się żyć na garnuszku państwa?