Data publikacji: 12.05.2020

Potężne zmiany rynku pracy - efekt obostrzeń w związku z Covid-19!

Gospodarka odmrażana jest małymi kroczkami, przedstawiciele kolejnych zawodów mogą już rozpoczynać działalność z zachowaniem odpowiednich procedur. Hotele, przedszkola, teraz czas na zakłady fryzjerskie. Chciałoby się powiedzieć że gospodarka lada dzień ruszy i wszystko wróci do normy, do stanu który pamiętamy z przed kilku miesięcy. Niestety tak nie będzie, nastąpiły duże zmiany, zbyt duże, m.in. ogromny spadek PKB w całej Unii, starty firm i państw idą w setki miliardów, wiele gospodarek zaczyna krwawić, nic dziwnego obecny kryzys już jest porównywalny do tego z przed 90 lat.

strażacy gaszą wielki pożar


W światowej gospodarce jest dużo gorzej niż przewidywano – tak krótkim zadaniem można podsumować ostatnie wystąpienie szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, która już blisko miesiąc temu ostrzegała przed kryzysem gospodarczym, i przebicie skutkami kryzysu który znamy z lekcji ekonomii z lat 30. XX wieku.

Dane ekonomiczne poszczególnych krajów Unii, które spływają do MFW, są gorsze niż najbardziej pesymistyczne prognozy specjalistów. Kryzys w wielu krajach okazuje się być jeszcze bardzie poważny niż przewidywano na początku.

Rynek pracy w Polsce

Czy spełni się czarny scenariusz który przewiduje 1 000 000 bezrobotnych w Polsce do końca roku? Co prawda zniknęło z rynku pracy kilkadziesiąt firm na przełomie marca i kwietnia, a na ulicy pojawiła się duża grupa bezrobotnych to jednak do miliona bezrobotnych jeszcze nam daleko.

Trzeba się nauczyć żyć z wirusem

Rządy poszczególnych krajów muszą jednak zdejmować zakazy, które tak niedawno wprowadzały, choć wielkiej zmiany w walce z wirusem jak na razie, nie widać. Przypominam, że wczoraj w Polsce padł rekord nowych wykrytych zachorowań na Covid-19.

Niepokojące doniesienia z Chin

Jak widać bardzo ostre obostrzenia nie zadziałały w 100 procentach. W Chinach dochodzi do nowych ognisk zarażeń Covid-19. Obecnie jedynym ratunkiem wydaje się zabezpieczać w miarę możliwości, pracować i czekać na szczepionkę, a cały proces może jeszcze potrwać nawet kilkadziesiąt miesięcy.
Miejsce na komentarz:
Podpis:
 
= (oblicz wynik)


2020-05-14   Adam
Jeżeli premier wychodzi i mówi że jeszcze trzeba poczekać na wszystkie dane bo nie wiadomo co się wydarzyło w gospodarce to może tak być, bo wszelkie wnioski spływają bodajże 20 dnia następnego. Coś mi się wydaje że dane mogą być przygnębiające, obym się mylił.

Życie i praca w Kanadzie i mocne Resume

Praca w Kanadzie

Dlaczego warto rozważyć emigrację i życie w Kanadzie? Styl i poziom życia w Kanadzie i ułatwienia dla Europejczyków.


Rynek mieszkań w czasach Covid-19

Rynek mieszkań w czasach Covid-19

Trudne czasy dla osób które rozważały zakup mieszkania - banki zaostrzają politykę kredytową.


Koronawirus (COVID-19) wywrócił rynek pracy!

Koronawirus (COVID-19) wywrócił rynek pracy!

Duże zmiany na rynku pracy, zamiast podwyżek pensji mamy obniżkę lub zamrożenie wynagrodzenia.


Praca w handlu / oferty pracy

Praca w handlu

Praca w handlu praca dla osób które nie posiadają kierunkowego wykształcenia.


Osoby bezrobotne z wyboru

Bezrobocie z wyboru

Czy da się żyć na garnuszku państwa?